Stránky

streda 12. marca 2008

MediaMonkey – od verzie 3 už aj v slovenčine

Prednedávnom som už o schopnostiach tohto výborného správcu hudobných zbierok písal. K tomuto programu som sa dostal v jeho vtedy aktuálnej verzii 2.5. Od tých čias naň nedám dopustiť. Skutočne mi spravovanie mojej hudobnej zbierky zjednodušil, sprehľadnil, zefektívnil.... Jednoducho som si ho zamiloval.

Všimol som si, že tento silný nástroj v testoch rôznych lokálnych printových médií venovaných PC problematike (za lokálne stále považujem aj české) ostáva tajomne pozabudnutý. Len pred chvíľou som jeden takýto test dočítal v nemenovanom českom dvojtýždenníku. Víťazom sa stal skutočne kvalitný program J. River Media Center, nasledovali programy ako Windows Media Player, iTunes, Real Player, Winamp či posledný testovaný Yahoo Media Jukebox (bývalý Musicmatch Jukebox). Pripomínam, že šlo o test organizátorov hudobných zbierok a teda multimediálnosť niektorých zastúpených programov by v tomto teste nemala zohrávať príliš vysokú váhu pri hodnotení. Práve preto ma zaskočila absencia programu MediaMonkey, primárne určeného k tejto činnosti. Rovnako mi v teste chýbalo zastúpenie prehrávača JetAudio. Toto moje tvrdenie je však vysoko subjektívne a uznávam, že žiadny test nepokryje celý okruh dostupných aplikácií. Určite by sa našli ďalšie názory o tom, že chýbal ten či onen program. Týmto článkom teda nechcem kritizovať , ale upozorniť aj na ďalšieho ašpiranta na vysoké umiestnenie v prípade zaradenia do spomínaného testu. Funkciami, komfortom a v neposlednom rade aj rýchlosťou organizácie hudobnej zbierky v mnohých sledovaných oblastiach vyššie spomínané programy dokáže MediaMonkey tromfnúť.

Vrátim sa ale späť k programu MediaMonkey ako takému. O jeho funkciách sa môžete viac dočítať v mojom staršom článku. Keďže mi pri používaní tohto programu chýbala slovenčina a oficiálnu som na domovskej stránke programu nenašiel, rozhodol som sa o slovenčinu k tomuto programu postarať ja. V tom čase už plánovaná verzia MM 3 bola dôvodom môjho rozhodnutia počkať s lokalizáciou programu na túto verziu.

Okruh jazykov zahrnutých do základného balíka je kvôli veľkosti inštalačného balíčka limitovaný a preto je väčšina lokalizácií dostupných formou pluginov, ktoré je možné z prostredia programu niekoľkými kliknutiami jednoducho doinštalovať. Po dohode s tvorcami bude slovenčina medzi takéto balíčky zahrnutá v najbližších dňoch.

Druhou možnosťou je stiahnuť si balíček v sekcii na stiahnutie a dvojitým kliknutím na stiahnutý súbor slovenčinu do programu nainštalovať.Nakoľko je lokalizácia dosť rozsiahla, môže aj napriek viacerým kontrolám obsahovať chyby. Upozornenia na ne, prípadne tipy na zlepšenie privítam a poprosím Vás o ich zverejnenie formou komentára alebo zaslanie e-mailom.

Ako všetky lokalizácie, aj táto si určite nájde svojich odporcov a prívržencov skôr anglickej alebo českej verzie, ktorí slovenčinu jednoducho odignorujú. Snáď sa však nájdu aj takí, ktorí existenciu slovenčiny privítajú a poslúži im.

Záverom snáď len uvediem, že program existuje v dvoch verziách – zdarma dostupnej, tzv. Standard a vo verzii Gold (platenej, s pokročilejšími funkciami). Slovenčina je univerzálna pre obe spomínané verzie.

Odkaz na stiahnutie programu

A spomínaná slovenčina je tu: 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára